Kredyty Gotówkowe

Kredyty gotówkowe - kredyt konsumpcyjny, który jest w całości wypłacany w gotówce.

Dużo osób decyduje się na ten kredyt gdy ma jakieś większe wydatki np. remont mieszkania, kupno samochodu czy też sytuacje wyjątkowe, które każdemu się zdarzają. Jednak przed wybraniem pierwszego z brzegu kredytu, warto jest się rozejrzeć w konkurencyjnych ofertach i porównać przynajmniej podstawowe parametry: RRSO, wysokość prowizji, opłaty przygotowawcze jak i wielkość rat. Warto też się zastanowić czy nie lepszym i tańszym rozwiązaniem byłoby wzięcie pożyczki pozabankowej zamiast drogiego kredytu gotówkowego. Takie pożyczki są tańsze i przede wszystkim łatwiej jest taką pożyczkę uzyskać niż kredyt.

Sposób przyznawania Kredytu Gotówkowego

Kredyty gotówkowe w dzisiejszych czasach aby byłe przyznane, banki przed udzieleniem mają obowiązek badać zdolność kredytową, osoby która chcą wziąć kredyt w Biurze Informacji Kredytowej, dlatego ta procedura może trochę potrwać, ale nie martwcie się to jest standardowa procedura wszystkich banków. Kredyt gotówkowy można wziąć na dowolny cel, nie musisz mówić dla Banku na co go wydasz.

Jak wybrać dobre kredyty gotówkowe?

Każdy kto bierze kredyt chciałby zaciągnąć kredyt jak najmniejszym kosztem, ale czy istnieją w ogóle dobre kredyty? Teoretycznie TAK. Jak chcesz mieć korzystne warunki kredytu, musisz odznaczać się: dobrą historią kredytową, brakiem wpisu w KRD, lojalnością korzystania z ofert banku, w którym masz zamiar zaciągnąć kredyt. Ewentualnie możesz skorzystać z promocji typu cross selling. Dobry kredyt to taki, który ma małe oprocentowanie w skali roku jak również jest takim kredytem, przy którym klient nie zapłaci prowizji za przystąpienie do kredytu, czy też karnej opłaty za wcześniejszą spłatę swojego zobowiązania.

Wybór dobrego kredytu wymaga czasu. Przed wybraniem kredytu, należałoby przeanalizować chociaż kilka ofert z różnych banków.

Należy je analizować biorąc pod uwagę takie cechy kredytu jak:

- okres kredytowania

- wysokość opłat naliczanych klientowi za całościową lub częściową spłatę kredytu przed terminem określonym w harmonogramie,

- konieczne zabezpieczenia spłaty kredytu,

- poziom zarobków,

- wysokość opłat naliczanych klientowi za całościową lub częściową spłatę kredytu przed terminem,

- ewentualne opłaty towarzyszące udzielaniu kredytu, np. opłaty za rozpatrzenie wniosku kredytowego,

- wysokość prowizji za przystąpienie do kredytu,

- wysokość oprocentowania w skali roku.

Kredyty gotówkowe - porównanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *